所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Calibrated | RSCAL |
| Connector Type | BNC |
| Dimensions | 261.2 x 302.2 x 103.8mm |
| Height | 103.8mm |
| Input Impedance | 1 MΩ, 50 Ω |
| Length | 261.2mm |
| Maximum Frequency | 350MHz |
| Maximum Input Voltage | +5 V, +50 V |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Frequency | 1 (DC) MHz |
| Minimum Input Voltage | -5 V, -50 V |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Model Number p | 53220A |
| Pulse Width Resolution | 40ns |
| Resolution | 12 Digit |
| Weight | 3.9kg |
| Width | 302.2mm |
| rohs | Compliant |
| Bandwidth | :350MHz |
| Counter Measuring Functions | :Frequency |
| Frequency Measuring Range | :- |
| No. of Digits / Alpha | :12 |
| Sensitivity | :10mVrms |
| Time Base Stability | :0.2ppm |
| Counter Voltage | :100V AC to 240V AC |
| External Height | :103.8mm |
| External Width | :261.1mm |
| External Depth | :303.2mm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Counting Speed | :10kHz |
| Manufacturers Warranty | :3 Years |
| Supply Voltage | :240VAC |
| Weight (kg) | 4 |
| Tariff No. | 90308400 |
| Brand/Series | 53200ASeries |
| DisplayResolution | 15Digits |
| FrequencyRange | 350MHz |
| InputImpedance | 1MΩ/50Ω |
| InputType | FrontpanelBNC |
| InputVoltage | ±5V(±50V)fullscaleranges |
| Input,Range | ±5V(±50V)fullscaleranges |
| Noise | 500μVrms(max),350μVrms(typ) |
| NumberofChannels | 2 |
| Type | Counter/Timer350MHzUniversalFrequencyCounter/Timer,12digit/sec,100ps |
咨询QQ
热线电话