所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | HDI |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Contacts | 100 |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Contact Plating | Gold |
| Standard Package | Rail / Tube |
| PCB Mount Angle | Vertical |
| Housing Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| PCB Mount Style | Thru Hole |
| Number of Positions | 100 |
| RoHSELV Compliance | ELV compliant, 5 of 6 Compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not suitable for lead free processing |
| Center Guide | Without |
| Solder Tail Contact Plating | Tin |
| Centerline (mm in) | 2.54 [0.100] |
| Housing Color | Brown |
| Product Type | Connector |
| Gender | Plug |
| Make First Break Last | No |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (30) |
| GovernmentIndustry Qualification | No |
| Contact Underplating | Nickel |
| Housing Material Temperature | High |
| PCB Retention Feature | No |
| Contact Type | Four-Beam |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mating Polarization | Without |
| Termination (Solder) Post Length (mm (in)) | 4.83 [0.190] |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Connector Style | High Density (HDC, HDI, HPC) |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Features | Mating Guide |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Packaging | Tube |
| Other Names | 5324361 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 7 |
| Product Category | High Speed / Modular Connectors |
| Series | AMP-HDI |
| Mounting Style | Through Hole |
| RoHS | No |
| 端子接触部电镀厚度 (µin) | 30 |
| Centerline (Pitch) | 2.54 mm [ .1 in ] |
| Make First/Break Last | 否 |
| 端子类型 | 插针 |
| PCB 安装固定类型 | 固定焊尾 |
| 封装方法 | 管 |
| スタッカブル | 否 |
| 端子基材 | 磷青铜 |
| 行数 | 4 |
| PC 板端接方法 | 通孔 |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 3 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 接合柱长度 (in) | .21 |
| 接合对准 | 不带 |
| 高度 | 11.73 mm [ .462 in ] |
| ボス | 不带 |
| 壳体颜色 | 黑色 |
| 端子布局 | 网络 |
| 产品类型 | 连接器 |
| 中心导轨 | 不带 |
| 接合对准类型 | 键控 |
| 端子構成 | 四梁, 四梁 |
| PCB 安装固定 | 不带 |
| 下地の材料 | 镍 |
| PCB 安装方向 | 垂直 |
| 外壳材料 | 热塑性 |
| アセンブリプロセスの特徴 | 板支座 |
| 焊尾端子电镀材料 | 锡 |
| 端接柱体长度 | 4.83 mm [ .19 in ] |
| 连接器种类 | 插头 |
| カバーの着脱 | 不带 |
| 封装数量 | 7 |
| 行间距 | 2.54 mm [ .1 in ] |
| PCB 厚度(建议) | 1.57 – 3.18 mm [ .062 – .125 in ] |
| 工组温度范围 (°C) | -65 – 125 |
| 尾部长度 | 4.83 mm [ .19 in ] |
| ハウジング材質の温度 | 高 |
咨询QQ
热线电话