所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Ejector Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 16 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Trays |
| Rating di corrente massima | 3/Contact |
| Passo | 2.54 |
| Confezione | Tray |
| Tipo | Ejector Header |
| Orientamento corpo | Straight |
| Montaggio | Through Hole |
| Numero di file | 2 |
| Metodo di conclusione | Solder |
| Sesso | HDR |
| Altezza prodotto | 16.26 |
| Profondità prodotto | 9.14 |
| Numero di contatti | 16 |
| Materiale della custodia | Thermoplastic |
| Materiale di contatto | Phosphor Bronze |
| Colore custodia | Black |
| Lunghezza del prodotto | 39.62 |
| Rating di tensione massima | 1500VAC |
| Placcatura contatto | Gold Over Nickel |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Current Rating | 3 A |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 125 C |
| Series | Quickie |
| Voltage Rating | 1.5 kV |
| Termination Post Length | 17.15 mm |
| Termination Style | Through Hole |
| Number of Positions / Contacts | 16 |
| Insulation Resistance | 10000 MOhms |
| Product Type | Headers |
| Mating Post Length | 5.84 mm |
| Contact Material | Copper Alloy |
咨询QQ
热线电话