所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | Multi-Con-X |
| Product Type | Connectors |
| Number of Positions / Contacts | 6 |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Contact Plating | Gold |
| Mounting Style | Cable |
| Termination Style | Crimp |
| Voltage Rating | 600 V |
| Color | Black |
| Current Rating | 1.95 A to 23 A |
| Ingress Protection | IP 67 |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Wire Gauge | 18-16 |
| Product Length | 35.6 |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Product Diameter | 19.45 |
| Number of Contacts | 6 |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Crimp |
| Contacts Classification | 6Signal |
| Strain Relief | No |
| Type | Field Installable |
| Contact Material | Brass |
| Orientation | Keyed |
| Voltage - Rated | 600V |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Shell Material, Finish | Nylon |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Standard Package | 25 |
| Number of Positions | 6 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话