所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Length | 42 |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Product Diameter | 19.45 |
| Number of Contacts | 4 |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Gender | SKT |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder Cup |
| Contacts Classification | 4Signal |
| Strain Relief | No |
| Type | Field Installable |
| Contact Material | Brass |
| Ingress Protection | Weathertight |
| Orientation | Keyed |
| Voltage - Rated | 600V |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Solder Cup |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Shell Material, Finish | Nylon |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Standard Package | 25 |
| Number of Positions | 4 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Current Rating | 1.95 A to 23 A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Series | Multi-Con-X |
| Shell Material | Plastic |
| Termination Style | Solder Cup |
| Mounting Style | Free Hanging |
| Number of Positions / Contacts | 4 |
| Tradename | Multi-Con-X |
| Mating Style | Bayonet |
| Shell Style | Receptacle |
| Product Type | Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Product Length (mm) | 42 mm |
| Contact Classification | 4Signal |
| Family | 53 |
| Product Diameter (mm) | 19.45 mm |
咨询QQ
热线电话