所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 2.5 KOhm |
| Tolerance | 10 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turns |
| Power Rating | 1 W |
| Mounting | Panel Mount |
| Technology | Cermet |
| Operating Temperature | 1 to 125 °C |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Standard Package | Bulk |
| Resistance Value | 2.5K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 12.5 |
| Temperature Coefficient | ±150 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Product Length | 27.94 |
| Product Height | 18.25 |
| Power Rating | 1 |
| Shaft Diameter | 6.35 |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Product | Musical Syst Potentiometer |
| Product Category | Potentiometers |
| Taper | Linear |
| Element Type | Cermet |
| Shaft Type | Slotted |
| Resistance | 2.5 kOhms |
| Packaging | Bulk |
| Shaft Length | 3/4 in |
| Mounting Style | Panel |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话