所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 50 KOhm |
| Tolerance | 10 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turns |
| Power Rating | 1 W |
| Mounting | Panel Mount |
| Technology | Cermet |
| Operating Temperature | 1 to 125 °C |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Product | Musical Syst Potentiometer |
| Mounting Style | Panel |
| Taper | Linear |
| Resistance | 50 kOhms |
| Element Type | Cermet |
| Shaft Type | Slotted |
| Termination Style | Solder Lug |
| Packaging | Bulk |
| Shaft Length | 3/4 in |
| Resistance Value | 50K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 12.5 |
| Temperature Coefficient | ±150 |
| Product Length | 27.94 |
| Product Height | 18.25 |
| Power Rating | 1 |
| Shaft Diameter | 6.35 |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Actuator Length | 0.750" (19.05mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Resistive Material | Cermet |
| Power (Watts) | 1W |
| Actuator Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Slotted Shaft |
| Rotation | 290° |
| Size - Body | Rectangular - 0.521" x 0.492" Face x 0.350" L (13.25mm x 12.50mm x 8.89mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话