所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Product | Musical Syst Potentiometer |
| Product Category | Potentiometers |
| Taper | Linear |
| Element Type | Cermet |
| Operating Temperature Range | + 1 C to + 125 C |
| Termination Style | Solder Lug |
| Number of Turns | 1 |
| Shaft Type | Flatted / D |
| Resistance | 5 kOhms |
| Mounting Style | Panel |
| Tolerance | 10 % |
| Shaft Diameter | 1/4 in |
| Shaft Length | 7/8 in |
| Power Rating | 1 W |
| Type | Square Control |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话