所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 5 KOhm |
| Tolerance | 10 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turns |
| Power Rating | 1/2 W |
| Mounting | Panel Mount |
| Technology | Conductive Plastic |
| Operating Temperature | 1 to 125 °C |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Track Resistance | :5kohm |
| Track Taper | :Linear |
| No. of Turns | :1 |
| Shaft Length - Metric | :22.225mm |
| Resistance Tolerance | :± 10% |
| Potentiometer Mounting | :Panel |
| No. of Gangs | :1 |
| Adjustment Type | :Shaft |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.013 |
| Tariff No. | 85334010 |
咨询QQ
热线电话