所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Tape Type | Masking |
| Adhesive | Silicone Thermosetting |
| Color | Amber |
| Backing, Carrier | Polyimide |
| Thickness - Backing, Carrier, Liner | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Thickness - Adhesive | 0.0017" (1.7 mils, 0.043mm) |
| Thickness | 0.0027" (2.7 mils, 0.069mm) |
| Packaging | Roll |
| Width | 12.00" (304.80mm) 1' |
| Length | 108' (32.9m) 36 yds |
| Standard Package | 2 |
| Usage | Masking, High Temperature, Wave Soldering |
| Temperature Range | -100 ~ 500°F (-73 ~ 260°C) |
咨询QQ
热线电话