所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Polarity | Inverting |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Mounting | Through Hole |
| Absolute Propagation Delay Time | 14 |
| Logic Family | ACT |
| Demultiplexing Capability | 1-of-8 |
| Package Width | 7.87(Max) |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Military |
| Number of Element Outputs | 8 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | CDIP |
| Standard Package Name | CDIP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Number of Element Inputs | 3 |
| Maximum High Level Output Current | -24 |
| Package Length | 19.94(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Quiescent Current | 0.08 |
| Package Height | 4.57(Max) |
| Logic Function | Decoder/Demultiplexer |
| Maximum Low Level Output Current | 24 |
| Packaging | Rail |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Technology | CMOS |
| Logical Function | Decoder/Demux |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | CDIP |
| Quiescent Current | 80 uA |
| Propagation Delay Time | 14 ns |
| Number of Elements | 1 |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Outputs | 8 |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
咨询QQ
热线电话