所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Technology | CMOS |
| Logical Function | Decoder/Demux |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Packaging | Rail |
| Pin Count | 16 |
| Polarity | Inverting |
| Quiescent Current | 80 uA |
| Propagation Delay Time | 14 ns |
| Number of Elements | 1 |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Outputs | 8 |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Family | ACT |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Package Type | CFPAK |
咨询QQ
热线电话