所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | HDI |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Contacts | 150 |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Standard Package | Rail / Tube |
| PCB Mount Angle | Right Angle |
| Housing Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| PCB Mount Style | Thru Hole |
| Number of Positions | 150 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| Center Guide | Without |
| Solder Tail Contact Plating | Tin |
| Centerline (mm in) | 2.54 [0.100] |
| Housing Color | Brown |
| Product Type | Connector |
| Gender | Receptacle |
| Make First Break Last | No |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (30) |
| GovernmentIndustry Qualification | No |
| Contact Underplating | Nickel |
| Housing Material Temperature | High |
| PCB Retention Feature | No |
| Contact Type | Four-Beam |
| Contact Material | Copper Alloy |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Mating Polarization | Without |
| Termination (Solder) Post Length (mm (in)) | 3.05 [0.120] |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Natural |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Number of Positions Loaded | All |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Connector Style | High Density (HDC, HDI, HPC) |
| Features | Mating Guide |
| rohs | Vendor undefined / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 4 |
| Product Category | High Speed / Modular Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 4 |
| Centerline (Pitch) | 2.54 mm [ .1 in ] |
| 适用于 | 插头 |
| 轮毂 | 不带 |
| 焊尾端子电镀材料 | 锡 |
| Pick and Place Cover | Without |
| PCB 安装固定类型 | 安装孔 |
| 封装方法 | 管 |
| 端子基材 | 铜合金 |
| 行数 | 3 |
| PCB Mount Alignment Type | Post Polarization |
| PC 板端接方法 | 通孔 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 3 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 接合对准 | 不带 |
| 高度 | 18.39 mm [ .722727 in ] |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
| 壳体颜色 | 棕色 |
| 焊尾端子电镀厚度 | 2.54 – 5.08 µm [ 99.9998 – 199.9996 µin ] |
| 先通/后断 | 否 |
| 端子布局 | 网络 |
| 工组温度范围 | -65 – 125 °C [ -85 – 257 °F ] |
| 产品类型 | 连接器 |
| 中心导轨 | 不带 |
| 端子类型 | 插座 |
| PCB 安装固定 | 不带 |
| Contact Configuration | Four-Beam |
| PCB 安装方向 | 直角 |
| 外壳材料 | 热塑性 |
| 端接柱体长度 | 3.05 mm [ .12 in ] |
| Underplate Material | Nickel |
| Stackable | No |
| 接合柱长度 (mm) | 6.98 |
| 连接器种类 | 母端 |
| 封装数量 | 4 |
| 行间距 | 2.54 mm [ .099822 in ] |
| 端子接触部电镀厚度 (µm) | .76 |
| 尾部长度 | 3.05 mm [ .119865 in ] |
咨询QQ
热线电话