所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | RJ-45 |
| Gender | F |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Bulk |
| PCB Mount Angle | Side Entry (Right Angle) |
| Port Configuration | Multiple |
| PCB Termination Type | Solder |
| Housing Material | High Temperature Nylon |
| PCB Mount Style | Thru Hole |
| Number of Positions | 8 |
| Profile | Standard |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| Solder Tail Contact Plating | Tin over Nickel |
| Number of Contacts Loaded RJ45 (8 Positions) | 8 |
| Number of Contacts Loaded | 8 |
| Product Type | Jack |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Shielded | Yes |
| Panel Stops | Without |
| Packaging Method | Tray |
| Packaging Quantity | 20 |
| Keyed | No |
| PCB Ground Tab Location (mm in) | 4.57 [0.180] |
| Jack Type | RJ45 |
| Shield Plating | Tin over Copper |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (50) over Nickel (50) |
| Inverted Jack Face | No |
| PCB Tail Length (mm in) | 3.56 [0.140] |
| Number of PCB Ground Tabs | 3 |
| LED | Without |
| Jack Configuration | 1 x 6 |
| Color | Black |
| Shield Material | Copper Zinc Alloy |
| Performance Category | Cat 5 |
| Panel Attachment | Without |
| Grounding Options | PCB Ground |
| Housing Flammability Rating | UL 94V-0 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Ratings | Cat5 |
| Number of Positions/Contacts | 8p8c (RJ45, Ethernet) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Tab Direction | Down |
| Contact Finish Thickness | 50µin (1.27µm) |
| Shielding | Shielded |
| Number of Rows | 1 |
| Connector Type | Jack |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Ports | 6 |
| Termination | Solder |
| Features | Board Guide |
| Orientation | 90° Angle (Right) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Packaging | Tray |
| LED Color | Does Not Contain LED |
| Other Names | A31471 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 15 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | Modular Connectors / Ethernet Connectors |
| USOC Codes | RJ45 |
| Termination Style | Through Hole |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Contact Plating | Gold |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 15 |
| 连接器类型 | Jack |
| 排数 | 1 |
| 凸片方向 | Down |
| 端接 | Solder |
| 触头镀层 | Gold |
| 取向 | 90° Angle (Right) |
| 屏蔽 | Shielded |
| 等级 | Cat5 |
| 装配类型 | Through Hole |
| 端口数 | 6 |
| LED 颜色 | Does Not Contain LED |
| 接触点材料 | Phosphor Bronze |
| 针脚/触头数 | 8p8c (RJ45, Ethernet) |
| 端子接触部电镀厚度 (µin) | 50 |
| 性能类别 | 5 类 |
| 封装方法 | 托盘, 盒和托盘 |
| 端子基材 | 磷青铜 |
| PC 板端接方法 | 焊接 |
| 键控 | 否 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 外形 | 标准 |
| 颜色 | 黑色 |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
| 壳体颜色 | 黑色 |
| 产品类型 | 连接器 |
| 高度 (mm) | 13.64 |
| PCB 接地片位置 | 4.57 mm [ 0.18 in ] |
| 端口配置 | 多个 |
| 接地选项 | PCB 接地 |
| 面板安装固定 | 不带 |
| 预装 | 是 |
| Solder Tail Contact Plating Finish | Matte |
| PCB 安装方向 | 侧面插入(直角) |
| 外壳材料 | 高温尼龙 |
| 焊尾端子电镀材料 | 镍打底镀锡 |
| PCB Mounting Style | Through Hole |
| 屏蔽电镀材料 | 铜镀锡 |
| 装载的端子数量 | 8 |
| 封装数量 | 15 |
| 屏蔽材料 | 铜锌合金 |
| 连接器种类 | 插孔 |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| PCB 尾部长度 | 3.56 mm [ .14 in ] |
咨询QQ
热线电话