所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Circuit | SPDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 6A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.50mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Termination Style | Solder Lug |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Standard Round with Cap |
| Standard Package | 50 |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |
| Actuator Length | 11.50mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Other Names | 55636AVDEULCSAU272 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话