所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 6.4(Max) X 4(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 100 pF |
| Voltage | 1000 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5F |
| Lead Pitch For Radial | 6.4 mm |
| Product Diameter | 6.4(Max) mm |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 4(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 105 C |
| Dissipation Factor DF | 2 |
| Product | Ceramic Disc Capacitors - Other Various |
| Case Diameter | 6.4 mm |
| Case Width | 4 mm |
| Lead Spacing | 6.4 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | 562R |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Temperature Coefficient / Code | X5F |
| Lead Diameter | 0.51 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Product Diameter | 6.4(Max) |
| Product Depth | 4(Max) |
| Seated Plane Height | 9.4(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 6.4 |
| Unit Pack | 500 |
| MOQ | 2000 |
| rohs | Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 105C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Lead Diameter (nom) | 0.51 mm |
| Construction | Radial |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X5F |
| Lead Spacing (nom) | 6.4 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | Not Required |
| Product Length (mm) | Not Required mm |
| Product Depth (mm) | 4 mm |
| Product Height (mm) | Not Required mm |
| Seated Plane Height | 9.4 mm |
| Size (mm) | 6.4 X 4 |
| Product Diameter (mm) | 6.4 mm |
| DELETED | Compliant |
| Product Range | :VISHAY - 562R Series |
| Capacitance Tolerance | :± 10% |
| Dielectric Characteristic | :X5F |
| Capacitor Terminals | :Radial Leaded |
| No. of Pins | :2 |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85322300 |
| DielectricCharacteristic | X5F |
| Material,Element | Ceramic |
| PackageType | Disc |
| Termination | Radial |
| Voltage,Rating | 1000VDC |
咨询QQ
热线电话