所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 12.4(Max) X 4(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.01 uF |
| Voltage | 1000 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | Z5U |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 mm |
| Product Diameter | 12.4(Max) mm |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 4(Max) mm |
| Standard Package | Tape |
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Capacitance | 0.01 uF |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 105 C |
| Dissipation Factor DF | 2.5 |
| Product | Ceramic Disc Capacitors - Other Various |
| Capacitance - nF | 10 nF |
| Capacitance - pF | 10000 pF |
| Case Diameter | 12.4 mm |
| Case Width | 4 mm |
| Lead Spacing | 9.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | 562R |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Temperature Coefficient / Code | Z5U |
| メーカ | Vishay |
| 製品カテゴリ | セラミックディスクコンデンサ |
| 静電容量 | 0.01 uF |
| 公差 | 20 % |
| 定格電圧 | 1 kV |
| 動作温度範囲 | - 55 C to + 105 C |
| 散逸係数 DF | 2.5 |
| 末端様式 | Radial |
| 製品 | Ceramic Disc Capacitors - Other Various |
| キャパシタンス - nF | 10 nF |
| キャパシタンス - pF | 10000 pF |
| ケースの直径 | 12.4 mm |
| ケースの幅 | 4 mm |
| リード間隔 | 9.5 mm |
| パッケージ化 | Bulk |
| シリーズ | 562R |
| 工場パックの数量 | 250 |
| 温度係数 / コード | Z5U |
| Lead Diameter | 0.64 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Product Diameter | 12.4(Max) |
| Product Depth | 4(Max) |
| Seated Plane Height | 15.4(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 |
| Unit Pack | 250 |
| MOQ | 2000 |
| rohs | Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 105C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Lead Diameter (nom) | 0.64 mm |
| Construction | Radial |
| Tolerance (+ or -) | 20% |
| Temp Coeff (Dielectric) | Z5U |
| Lead Spacing (nom) | 9.5 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | Not Required |
| Product Length (mm) | Not Required mm |
| Product Depth (mm) | 4 mm |
| Product Height (mm) | Not Required mm |
| Seated Plane Height | 15.4 mm |
| Size (mm) | 12.4 X 4 |
| Product Diameter (mm) | 12.4 mm |
| DELETED | Compliant |
| DielectricCharacteristic | Z5U |
| Material,Element | Ceramic |
| PackageType | Disc |
| Termination | Radial |
| Voltage,Rating | 1000VDC |
| Style | RADIAL |
| Diameter/width | 12.4 mm |
| T(A) min | -25 °C |
| T(A) max | +85 °C |
| Automotive | NO |
| C(N) | 10n F |
| Length | 4 mm |
| Wire length | 32 mm |
| Design / type | STRAIGHT |
| Pitch | 9.5 mm |
| V(N) | 1000 V |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话