所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 1000 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 500 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 105 C |
| Dissipation Factor DF | 3 |
| Termination Style | Radial |
| Product | Ceramic Disc Capacitors - Other Various |
| Capacitance - nF | 1 nF |
| Capacitance - uF | 0.001 uF |
| Case Diameter | 6.4 mm |
| Lead Spacing | 5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | 562R |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Life | Obsolete |
| Lead Diameter | 0.51 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Product Diameter | 6.4(Max) |
| Product Depth | 4(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Seated Plane Height | 9.4(Max) |
| Capacitance Value | 0.001uF |
| Lead Pitch For Radial | 5 |
| Voltage | 100VDC |
| Dielectric | X7R |
咨询QQ
热线电话