所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 9.4(Max) X 4(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.0022 uF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Lead Pitch For Radial | 5 mm |
| Product Diameter | 9.4(Max) mm |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 4(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| メーカ | Vishay |
| 製品カテゴリ | セラミックディスクコンデンサ |
| RoHS | 免責による RoHS 準拠 |
| 静電容量 | 2200 pF |
| 公差 | 10 % |
| 定格電圧 | 100 V |
| 散逸係数 DF | 3 |
| 末端様式 | Radial |
| 製品 | Ceramic Disc Capacitors - Other Various |
| キャパシタンス - nF | 2.2 nF |
| キャパシタンス - uF | 0.0022 uF |
| ケースの直径 | 9.4 mm |
| ケースの幅 | 4 mm |
| リード間隔 | 6.35 mm |
| パッケージ化 | Bulk |
| シリーズ | 562R |
| 工場パックの数量 | 500 |
| 温度係数 / コード | X7R |
| Life | 製造中止 |
| Capacitance | 2200pF |
| DielectricCharacteristic | X7R |
| Material,Element | Ceramic |
| PackageType | Disc |
| Termination | Radial |
| Voltage,Rating | 100VDC |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话