所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Capacitance | 3300 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 100 V |
| Dissipation Factor DF | 3 |
| Termination Style | Radial |
| Product | Ceramic Disc Capacitors - Other Various |
| Capacitance - nF | 3.3 nF |
| Capacitance - uF | 0.0033 uF |
| Case Diameter | 9.4 mm |
| Case Width | 4 mm |
| Lead Spacing | 6.35 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | 562R |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话