所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 6.4(Max) X 4(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 330 pF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Lead Pitch For Radial | 5 mm |
| Product Diameter | 6.4(Max) mm |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 4(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Capacitance | 330 pF |
| Voltage Rating | 100 V |
| Dissipation Factor DF | 3 |
| Product | Ceramic Disc Capacitors - Other Various |
| Packaging | Bulk |
| Series | 562R |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| メーカ | Vishay |
| 製品カテゴリ | セラミックディスクコンデンサ |
| 静電容量 | 330 pF |
| 公差 | 10 % |
| 定格電圧 | 100 V |
| 散逸係数 DF | 3 |
| 末端様式 | Radial |
| 製品 | Ceramic Disc Capacitors - Other Various |
| パッケージ化 | Bulk |
| シリーズ | 562R |
| 工場パックの数量 | 500 |
| Lead Diameter | 0.51 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Product Diameter | 6.4(Max) |
| Product Depth | 4(Max) |
| Seated Plane Height | 9.4(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 5 |
| Unit Pack | 500 |
| MOQ | 2000 |
咨询QQ
热线电话