所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Card Edge |
| Pitch | 3.96 mm |
| Number of Contacts | 22 |
| Contact Plating | Tin |
| Mounting | Cable Mount |
| Termination Method | IDT |
| Standard Package | Bulk |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Card Type | Non Specified - Single Edge |
| Color | Red |
| Gender | Female |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Polyester |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 22 |
| Termination | IDC |
| Read Out | Single |
| Contact Finish Thickness | 80µin (2.03µm) |
| Number of Positions/Bay/Row | 22 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话