所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Power |
| Switch Configuration | ON (ON) |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Maximum Current Rating | 20@250VAC 30VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 30 V |
| Contact Plating | Brass Silver Alloy |
| Mechanical Life | 40000 Cycles |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Length | 17.5mm |
| Actuator Material | Chromium Plated Brass |
| Contact Configuration | DPDT |
| Contact Current Rating | 20 A |
| Contact Material | Silver Plated Brass Alloy |
| Contact Resistance | 10mΩ |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Panel Cut Out Diameter | 12.5mm |
| Panel Cut Out Size | 12.5mm |
| Switch Operation | On-Momentary |
| rohs | Compliant |
| UL/CSA Current Rating (250V) (A) | 20 |
| Operating Function | On None (On) |
| Toggle Length | 17.48 mm [ .688 in ] |
| 端接类型 | .25 x .032 快速连接端子 |
| Toggle Actuation | Vertical |
| Dielectric Strength (VAC) | 1500 |
| Contact Resistance (mΩ) | 10 |
| 开关类型 | 电动触发器 |
| Toggle Style | Baton |
| 密封 | 是 |
| Configuration (Pole-Throw) | Double Pole - Double Throw |
| 端子基材 | 黄铜 |
| 安装类型 | 面板 |
| 密封类型 | 防水 |
| Bushing Style | Unthreaded |
| 产品类型 | 开关 |
| 绝缘电阻 (MΩ) | 1000 |
咨询QQ
热线电话