所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Power |
| Switch Configuration | ON OFF ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Terminal Type | Hooking Wire Lead |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC VA |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Mechanical Life | 100000 Cycles |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Standard Pack: | 100 |
| 绝缘电阻 (MΩ) | 1000 |
| Operating Function | On Off On |
| Bushing Thread Size | M6 x .75 |
| 颜色 | 黑色 |
| Toggle Length | 10.5 mm [ .413 in ] |
| 端接类型 | 垂直, 引线 - 连结类型 |
| 端子基材 | 铜合金 |
| Toggle Actuation | Vertical |
| Dielectric Strength (VAC) | 1500 |
| Contact Resistance (mΩ) | 10 |
| 开关类型 | 切换 |
| Toggle Style | Baton Standard |
| 密封 | 是 |
| Configuration (Pole-Throw) | Single Pole - Double Throw |
| Process Sealed | No |
| 安装类型 | 焊接 |
| 密封类型 | 防水 |
| Bushing Style | Threaded |
| 产品类型 | 开关 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
咨询QQ
热线电话