所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Power |
| Switch Configuration | ON ON |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Terminal Type | Hooking Wire Lead |
| Maximum Current Rating | 6@250VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Silver |
| Mechanical Life | 100000 Cycles |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Circuit | DPDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 6A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.20mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Flatted |
| Bushing Thread | M6 x 0.75 |
| Actuator Length | 22.50mm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Multiplicity | 1 |
| Contacts configuration | DPDT |
| Gross weight | 9.9 g |
| Switch type | toggle |
| Lever length | 22.5mm |
| Switching method | ON-ON |
| Operating Function | On On |
| Bushing Thread Size | M6 x .75 |
| Toggle Actuation | Vertical |
| 绝缘电阻 (MΩ) | 1000 |
| 端子基材 | 铜合金 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 颜色 | 黑色 |
| 开关类型 | 切换 |
| 安装类型 | 焊接 |
| 密封类型 | 防水 |
| 产品类型 | 开关 |
| 端子电流额定值 (A) | 6 |
| 端接类型 | 垂直, 引线 - 连结类型 |
| Contact Resistance (mΩ) | 10 |
| Dielectric Strength (VAC) | 1500 |
| 密封 | 是 |
| Configuration (Pole-Throw) | Double Pole - Double Throw |
| Process Sealed | No |
| Toggle Length | 22.5 mm [ .886 in ] |
| Toggle Style | Flat |
| Bushing Style | Threaded |
咨询QQ
热线电话