所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Length | 22.5mm |
| Actuator Material | Chromium Plated Brass |
| Contact Configuration | SPDT |
| Contact Current Rating | 6 A |
| Contact Material | Silver Plated Brass Alloy |
| Contact Resistance | 10mΩ |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Mechanical Life | 50000Cycles |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Panel Cut Out Diameter | 6.2mm |
| Panel Cut Out Size | 6.2mm |
| Switch Operation | On-None-On |
| Terminal Type | Through Hole |
| 面板切口直径 | 6.2mm |
| 触点电阻 | 10mΩ |
| 开关操作 | 开 - 开 |
| 执行器长度 | 22.5mm |
| 最高工作温度 | +70°C |
| 安装类型 | 面板安装 |
| 触点配置 | 单刀双掷 |
| 工作温度范围 | -20 → +70°C |
| 最低工作温度 | -20°C |
| 机械寿命 | 50000Cycles |
| 执行器材料 | 镀铬黄铜 |
| Board Level Components | Y |
| 触点额定电流 | 6 A @ 250 V 交流 |
| 面板切口大小 | 6.2mm |
| 接端类型 | 通孔 |
| 触点材料 | 镀银黄铜合金 |
| Operating Function | On On |
| Bushing Thread Size | M6 x .75 |
| Toggle Actuation | Vertical |
| 绝缘电阻 (MΩ) | 1000 |
| 端子基材 | 铜合金 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 颜色 | 黑色 |
| 开关类型 | 切换 |
| Contact Plating | Silver |
| 密封类型 | 防水 |
| 产品类型 | 开关 |
| 端子电流额定值 (A) | 6 |
| 端接类型 | 垂直, 引线 - 连结类型 |
| Contact Resistance (mΩ) | 10 |
| Dielectric Strength (VAC) | 1500 |
| 密封 | 是 |
| Configuration (Pole-Throw) | Single Pole - Double Throw |
| Process Sealed | No |
| Toggle Length | 22.5 mm [ .886 in ] |
| Toggle Style | Flat |
| Bushing Style | Threaded |
咨询QQ
热线电话