所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Power |
| Switch Configuration | ON ON |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Terminal Type | Hooking Wire Lead |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC VA |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Mechanical Life | 100000 Cycles |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Length | 22.5mm |
| Actuator Material | Chromium Plated Brass |
| Contact Configuration | DPDT |
| Contact Current Rating | 0.4 VA |
| Contact Resistance | 10mΩ |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Panel Cut Out Diameter | 6.2mm |
| Panel Cut Out Size | 6.2mm |
| Switch Operation | On-None-On |
| rohs | Compliant |
| Circuit | DPDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.20mm Dia |
| Voltage Rating - AC | 20V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Packaging | Bulk |
| Actuator Type | Flatted |
| Voltage Rating - DC | 20V |
| Bushing Thread | M6 x 0.75 |
| 绝缘电阻 (MΩ) | 1000 |
| Operating Function | On None On |
| Bushing Thread Size | M6 x .75 |
| 颜色 | 黑色 |
| Toggle Length | 22.5 mm [ .886 in ] |
| 端接类型 | 垂直, 引线 - 连结类型 |
| 端子基材 | 铜合金 |
| Toggle Actuation | Vertical |
| Dielectric Strength (VAC) | 1500 |
| Contact Resistance (mΩ) | 10 |
| 开关类型 | 切换 |
| Toggle Style | Flat |
| 密封 | 是 |
| Configuration (Pole-Throw) | Double Pole - Double Throw |
| Process Sealed | No |
| 安装类型 | 焊接 |
| 密封类型 | 防水 |
| Bushing Style | Threaded |
| 产品类型 | 开关 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
咨询QQ
热线电话