所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Emitting Color | Red |
| Luminous Intensity | 775mcd |
| Mounting | Panel |
| Operating Temp Range | -40C to 80C |
| Peak Wavelength | 639 nm |
| Pin Count | 2 |
| High Brightness | Yes |
| Shape Type | Circular |
| Type | Uni-Color |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Forward Voltage | 28 V |
| Forward Current | 10 mA |
| Chip Material | AlGaInP/InGaN |
| Main Category | Chip LED |
| Rad Hardened | No |
| Product Depth (mm) | 5.89 mm |
| Product Height (mm) | 14.71 mm |
| Product Length (mm) | 5.89 mm |
咨询QQ
热线电话