所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Subcategory | Thermistor |
| Lead Time | 126 Days |
| Function | Surface Temperature Sensing |
| Product | Temperature Sensors |
| Resistance | 30 kOhms |
| Temperature Range | - 60 C to + 300 C |
| Accuracy | + 32 C to + 42 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Thermistor Type | NTC |
| Temperature Sensing Type | Surface |
| Tolerance | ±0,05 °C [0.09 °F] |
| BETA (25/85) | 3943 |
| R-T Curve | -60 °C to 150 °C [-76 °F to 302 °F] |
| Operating Temperature | Aluminum |
| Housing Material | Ring tongue (#6) |
| Mounting Method/Mechanical Interface | Flying leads (two) |
| Electrical Interface/Connector Type | 28 Gauge Teflon insulation |
| Lead Material | 508 mm [20 in] |
| Lead Length | 2.0 s |
| Time Constant on Metal Surface | 5,2 mW/°C |
| Dissipation Constant on Metal Surface | Global |
咨询QQ
热线电话