所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Thermistor Type | NTC |
| Temperature Sensing Type | Surface |
| Resistance | 10,000 Ohm |
| Tolerance | ±0,2 °C [0.36 °F] |
| Accuracy | 0 °C to 70 °C [32 °F to 158 °F] |
| BETA (25/85) | 4261 |
| R-T Curve | -60 °C to 125 °C [-76 °F to 257 °F] |
| Operating Temperature | Aluminum |
| Housing Material | Ring tongue (#6) |
| Mounting Method/Mechanical Interface | Lead wires/Molex 70107-0002 |
| Electrical Interface/Connector Type | 24 Gauge Teflon insulation |
| Lead Material | 76 mm [3 in] |
| Lead Length | 2.0 s |
| Time Constant on Metal Surface | 5,2 mW/°C |
| Dissipation Constant on Metal Surface | Global |
咨询QQ
热线电话