所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Equipment Type | Banana Jacks |
| Type | 2 mm panel mount |
| Color | Red |
| Current Rating | 5 A |
| Contact Plating | Nickel |
| Contact Material | Brass |
| Insulation | Insulated |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Voltage Rating | 500 V |
| Part # Aliases | 1907702 |
| Life | Obsolete |
| Plug/Mating Plug Diameter | Miniature |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Body Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Finish | Nickel |
| Packaging | 10 per Bag |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Gender | Female |
| Standard Package | 1 |
| Termination | Solder |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话