所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | B |
| Capacitance Value | 100 uF |
| Voltage | 6.3 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Case Style | Conformal Coated |
| Equivalent Series Resistance | 0.25 Ohm |
| Product Length | 4(Max) mm |
| Product Height | 1.9 mm |
| Product Depth | 2.8 mm |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Construction | Flat |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 100 uF |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Case Code - in | 1611 |
| Case Code - mm | 4028 |
| Height | 1.9 mm |
| Mfr Case Code | B Case |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Series | 594D |
| Product | Tantalum Solid Low ESR Standard Grade |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 2.8 mm W x 4 mm L |
| Dissipation Factor DF | 6 |
| Leakage Current | 6.3 uA |
| Package / Case | 1611 (4028 metric) |
| Ripple Current | 0.58 A |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| メーカ | Vishay |
| 製品カテゴリ | タンタル キャパシタ - 固体 SMD |
| 静電容量 | 100 uF |
| 定格電圧 | 6.3 V |
| 公差 | 10 % |
| ケースコード(インチ) | 1611 |
| ケースコード(mm) | 4028 |
| 高さ | 1.9 mm |
| Mfr ケースコード | B Case |
| 動作温度範囲 | - 55 C to + 85 C |
| シリーズ | 594D |
| 製品 | Tantalum Solid Low ESR Standard Grade |
| パッケージ化 | Reel |
| 寸法 | 2.8 mm W x 4 mm L |
| 散逸係数 DF | 6 |
| リーク電流 | 6.3 uA |
| パッケージ/ケース | 1611 (4028 metric) |
| リップル電流 | 0.58 A |
| 工場パックの数量 | 2000 |
| 末端様式 | SMD/SMT |
| Polarity | Polar |
| Product Length | 4(Max) |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Leakage Current | 6.3 |
| Equivalent Series Resistance Type | Low |
| Product Depth | 2.8 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Height | 1.9 |
| Case Code | B |
| Dissipation Factor | 8 |
| Equivalent Series Resistance | 0.25 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 4 mm |
| Tradename | TANTAMOUNT |
| Case Width | 2.8 mm |
咨询QQ
热线电话