所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14CFPAK |
| Logic Function | Inverter |
| Logic Family | HCT |
| Number of Elements per Chip | 6 |
| Maximum Low Level Output Current | 4 mA |
| Maximum High Level Output Current | -4 mA |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 20@4.5V|18@5.5V ns |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Absolute Propagation Delay Time | 30 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 6.6(Max) |
| PCB | 14 |
| Screening Level | Military |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Maximum Quiescent Current | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | CFPAK |
| Standard Package Name | CFPAK |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum High Level Output Current | -4 |
| Package Length | 9.91(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 14 |
| Package Height | 2.03(Max) |
| Maximum Low Level Output Current | 4 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Flat |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| Package | Pins | CFP (W) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | HCT |
| tpd @ Nom Voltage | |
| Input Type | TTL |
| Bits | 6 |
| HiRel | Y |
| Package Group | CDIP CFP |
| Output Type | CMOS |
| Reference Design | |
| VCC | 5.5 |
| Operating Temperature Range | -55 to 125 |
| Datasheet | SCLS042D |
| F @ Nom Voltage | |
| ICC @ Nom Voltage | |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Space |
| Output Drive (IOL/IOH) | |
| TI Design | |
| Voltage |
咨询QQ
热线电话