所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| AC contacts rating (at resistance load) | 3 A / 120 VAC |
| Leads | for PCB, straight |
| Multiplicity | 1 |
| DC contacts rating (at resistance load) | 3 A / 28 VDC |
| Dimensions | see |
| Mechanical durability | 30000cycles |
| Mounting | THT |
| Number of terminals | 3 |
| Contacts configuration | SP3T |
| Gross weight | 1.02 g |
| Stable positions number | 3-position |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Knob height | 3.1mm |
| Min insulation resistance | 1000MΩ |
| Body dimensions | 10.16 x 5.08 x 9.2mm |
| Switch type | slide |
| Number of positions | 3 |
| Switching method | ON-OFF-ON |
咨询QQ
热线电话