所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2Case P600 |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 5000 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 388 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 250 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 12.9 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 7.5 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 8.33 V |
| Test Current | 5 mA |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 800 |
| MOQ | 800 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 12.9V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | P600 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 8.33V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 7.5V |
| Applications | Telecom |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 5000W (5kW) |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 388A |
| Package/Case | P600, Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 5KP7.5A-E3/54GICT |
| Package / Case | P600, Axial |
咨询QQ
热线电话