所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Solid State Relays - Industrial Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Control Voltage Range | 0 VDC to 5 VDC |
| Load Voltage Rating | 20 VAC to 300 VAC |
| Load Current Rating | 75 A |
| Output Device | SCR |
| Mounting Style | Panel |
| Product Type | Industrial Mount |
| Series | LPCV |
| Termination Style | Screw |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 80 |
| Package Height | 26.7 |
| Mounting | Screw |
| Package Width | 56.1 |
| PCB | 7 |
| Package Length | 56.1 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Pin Count | 7 |
| Subcategory | Power Misc |
| Lead Time | 56 Days |
| Relay Type | Relay |
| Mounting Type | Chassis Mount or Panel Mount |
| Load Current | 75A |
| Voltage - Load | 20 ~ 300 V |
| Output Type | AC, Linear Controlled |
| Packaging | Bulk |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Standard Package | 5 |
| Voltage - Input | 0 ~ 5VDC |
| Other Names | 5LPCV2475-ND |
| Package/Case | Module |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Voltage Min | :20VAC |
| Operating Voltage Max | :300VAC |
| Control Voltage DC Max | :5VDC |
| Contact Configuration | :SPST-NO |
| Switching Mode | :AC Switch |
| Relay Terminals | :Screw |
| Control Voltage Type | :DC |
| Weight (kg) | 0.177 |
| Tariff No. | 00000000 |
咨询QQ
热线电话