所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 100Micro FBGA |
| Family Name | MAX V |
| Number of Macro Cells | 128 |
| Maximum Propagation Delay Time | 7.9|5.8 ns |
| Number of User I/Os | 79 |
| Number of Logic Blocks/Elements | 8 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Maximum Operating Frequency | 184.1 MHz |
| Memory Type | Flash |
| Re-programmability Support | Yes |
| Operating Temperature | 0 to 85 °C |
| Speed Grade | 4 |
| Standard Package | Trays |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Internal Frequency | 1976.2 |
| Package Width | 6 |
| PCB | 100 |
| Screening Level | Commercial |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 |
| EU RoHS | Compliant |
| In System Programmability | Yes |
| Program Memory Type | Flash |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | Micro FBGA |
| Standard Package Name | BGA |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Programmability | Yes |
| Package Length | 6 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.71 |
| Pin Count | 100 |
| Maximum Propagation Delay Time | 7.9|5.8 |
| Package Height | 0.85 |
| Device Logic Cells | 160 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.89 |
| Lead Shape | Ball |
| Number of Macrocells | 128 |
| Number of Logic Elements/Blocks | 160 |
| Delay Time tpd(1) Max | 7.5ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 100-MBGA (6x6) |
| Voltage Supply - Internal | 1.71 V ~ 1.89 V |
| Packaging | Tray |
| Number of I /O | 79 |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Package/Case | 100-TFBGA |
| rohs | Vendor undefined / RoHS Compliant |
| User Flash Memory - UFM | 8192 bit |
| Operating Supply Current | 25 uA |
| Number of Logic Array Blocks - LABs | 16 |
| Factory Pack Quantity | 429 |
| Number of Logic Elements | 160 |
| Package / Case | BGA-100 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Product | MAX V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Delay Time | 7.5 ns |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Number of I/Os | 79 |
| Supply Voltage - Max | 1.89 V |
| Supply Voltage - Min | 1.71 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Total Memory | 8192 bit |
| Series | MAX V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Brand | Intel / Altera |
| Propagation Delay - Max | 7.5 ns |
咨询QQ
热线电话