所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 144TQFP |
| Family Name | MAX V |
| Number of Macro Cells | 192 |
| Maximum Propagation Delay Time | 17.7|8.5 ns |
| Number of User I/Os | 114 |
| Number of Logic Blocks/Elements | 8 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Maximum Operating Frequency | 118.3 MHz |
| Memory Type | Flash |
| Re-programmability Support | Yes |
| Operating Temperature | 0 to 85 °C |
| Speed Grade | 5 |
| Standard Package | Trays |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Propagation Delay Time | 17.7|8.5 |
| Standard Package Name | QFP |
| Program Memory Type | Flash |
| Programmability | Yes |
| In System Programmability | Yes |
| Maximum Internal Frequency | 1474.9 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.89 |
| Screening Level | Commercial |
| Supplier Package | TQFP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Device Logic Cells | 240 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.71 |
| Pin Count | 144 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Macrocells | 192 |
| Number of Logic Elements/Blocks | 240 |
| Delay Time tpd(1) Max | 7.5ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 144-TQFP (20x20) |
| Voltage Supply - Internal | 1.71 V ~ 1.89 V |
| Packaging | Tray |
| Number of I /O | 114 |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Package/Case | 144-LQFP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| User Flash Memory - UFM | 8192 bit |
| Operating Supply Current | 27 uA |
| Number of Logic Array Blocks - LABs | 24 |
| Number of Logic Elements | 240 |
| Package / Case | TQFP-144 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Product | MAX V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Delay Time | 7.5 ns |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Number of I/Os | 114 |
| Supply Voltage - Max | 1.89 V |
| Supply Voltage - Min | 1.71 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Total Memory | 8192 bit |
| Series | MAX V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| CPLD Type | :FLASH |
| No. of Macrocells | :192 |
| No. of I/O's | :114 |
| Supply Voltage Min | :1.71V |
| Supply Voltage Max | :1.89V |
| Logic Case Style | :TQFP |
| No. of Pins | :144 |
| Propagation Delay | :7.5ns |
| Global Clock Setup Time | :4.4ns |
| Frequency | :118.3MHz |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| Logic IC Function | :CPLD |
| Operating Temperature Range | :0°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :1.71V to 1.89V |
| Weight (kg) | 0.11 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Number of I/O | 114 |
咨询QQ
热线电话