所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Material | Nylon |
| Actuator Type | Top |
| Contact Configuration | DPDT |
| Contact Current Rating | 5 A @ 28 V dc |
| Contact Material | Silver Plated Brass |
| Contact Resistance | 10mΩ |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mechanical Life | 30000Cycles |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | PCB |
| Switch Operation | On-None-On |
| Terminal Type | Through Hole |
咨询QQ
热线电话