所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Fabrication Technology | 28nm |
| Mounting | Surface Mount |
| Embedded Memory | 52428800 |
| Package Width | 35 |
| PCB | 1152 |
| Screening Level | Commercial |
| Transceiver Channels | 24 |
| Device Logic Units | 622000 |
| EU RoHS | Compliant |
| Dedicated DSP | 256 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | FC-FBGA |
| Standard Package Name | BGA |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Family Name | Stratix® V GX |
| User I/Os | 552 |
| PCIe | 4 |
| Logic Elements | 622000 |
| Package Length | 35 |
| Pin Count | 1152 |
| Transceiver Speed | 14.1 |
| Package Height | 2.9 |
| Number of Registers | 939000 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 0.88 |
| Lead Shape | Ball |
| Number of LABs/CLBs | 234720 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Logic Elements/Cells | 622000 |
| Standard Package | 3 |
| Supplier Device Package | 1152-FBGA (35x35) |
| Total RAM Bits | 59939840 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 0.87 V ~ 0.93 V |
| Number of I /O | 552 |
| Package / Case | 1152-BBGA, FCBGA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 0.85 V |
| Factory Pack Quantity | 24 |
| Product | Stratix V GX |
| Number of Logic Array Blocks - LABs | 234720 |
| Series | Stratix V GX |
| Number of I/Os | 552 |
| Embedded Block RAM - EBR | 7.16 Mbit |
| Packaging | Tray |
| Number of Transceivers | 24 |
| Number of Logic Elements | 622 K |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Data Rate | 14.1 Gbps |
| Total Memory | 57.16 Mbit |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of I/O | 552 |
| Brand | Intel / Altera |
咨询QQ
热线电话