所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded |
| RoHS | No |
| Capacitance | 100 uF |
| Tolerance | - 10 %, + 75 % |
| Voltage Rating | 75 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Termination Style | Axial |
| Case Diameter | 34.93 mm |
| Case Length | 41.28 mm |
| Product | High Temp Electrolytic Capacitors |
| Packaging | Bulk |
| Series | 600D |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Dimensions | 34.93 mm Dia. x 41.28 mm L |
| Load Life | 2000 h |
咨询QQ
热线电话