所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Tab Fit (mm in) | 2.79 x 0.41 [.110 x .016] |
| Insulation Support | Insulation Support |
| Weld Tab | Without |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Finish | Pre-Tin |
| Brand | AMP |
| Material | Brass |
| UL Rating | Listed |
| Wire Range (mm (AWG)) | 0.30-0.90² [22-18] |
| Insulation Diameter (mm (in)) | 1.52-2.54 [.060-.100] |
| Line | FASTON .110 |
| Product Type | Receptacle |
| For Hermetic Header Tab | No |
| CSA Certified | Yes |
| Packaging Method | Strip |
| WireCable Type | Stranded |
| Insertion Force | Normal |
| Receptacle Style | Straight |
| Stock Thickness (mm (in)) | 0.25 [0.010] |
| Crimp Type | F-Crimp |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Tab Thickness | 0.016" (0.41mm) |
| Tab Width | 0.110" (2.79mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Gender | Female |
| Length - Overall | 0.635" (16.13mm) |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Insulation Diameter | 0.060" ~ 0.100" (1.52mm ~ 2.54mm) |
| Standard Package | 45,000 |
| Insulation | Non-Insulated |
| Termination | Crimp |
| Contact Material | Brass |
| Terminal Type | Standard |
| Tab Length | 0.250" (6.35mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 15,000 |
| Wire/Cable Composition | Stranded |
| Wire Size (AWG) | 22 – 18 |
| 接受的电线绝缘直径范围 | 1.52 – 2.54 mm [ .06 – .1 in ] |
| Barrel Type | Open |
| 总长 | 16.13 mm [ .635 in ] |
| 封装方法 | 袋 |
| 端子基材 | 黄铜 |
| FASTON | Yes |
| Insulated | No |
| Insulated Wire Support | No |
| Wire Size (mm²) | .3 – .8 |
| 电镀材料 | 预镀锡, 预镀锡 |
| 获得 CSA 认证 | 是 |
| UL 等级 | 已获认证 |
| Connection Capacity | Single |
| 公端宽度 | 2.79 mm [ .11 in ] |
| 接合固定类型 | 凹点 |
| 端子方向 | 直式 |
| 插入力 | 普通 |
| 压接类型 | F-Crimp |
| Receptacle Stock Thickness | .25 mm [ .01 in ] |
| 封装数量 | 15000 |
| 公端厚度 | .41 mm [ .016 in ] |
| Terminates To | Wire & Cable |
咨询QQ
热线电话