所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Subcategory | Connector Electronic Test Equipment |
| Lead Time | 56 Days |
| Plug/Mating Plug Diameter | Standard Tip |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Color | Black |
| Body Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Finish | Silver |
| Packaging | Bulk |
| Gender | Female |
| Standard Package | 1 |
| Insulation | Mating End Insulated, Metal Clad |
| Termination | Solder |
| Type | Tip Jack |
| Other Names | 6026K |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product Category | Phone Connectors |
| Contact Rating | 10 A |
| Voltage Rating | 5.7 kV |
| Termination Style | Screw |
| Switch Configuration | Not Switched |
| Standard | 1/4 in |
| Mounting Style | Chassis (Panel) |
| Contact Plating | Silver |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话