所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Plugs & Test Jacks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | PC Test Jacks |
| Type | Snap-Fit Vertical |
| Color | Red |
| Contact Plating | Silver |
| Connector Type | Jack |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Material | Nylon |
| Length | 7.9 mm |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Industry Aliases | 604-3 |
| Subcategory | Connector Headers and PCB Receptacles |
| Lead Time | 56 Days |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | 0.052" (1.32mm) Hole Diameter |
| Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Terminal | 0.125" (3.18mm) Beryllium Copper, Silver Plated |
| Standard Package | 1 |
| Other Names | 6043K |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 材料 | Polyamide (PA), Nylon |
| 装配类型 | 0.052" (1.32mm) Hole Diameter |
| 类型 | PC Test Point Jack |
| 颜色 | Red |
| 端子 | 0.125" (3.18mm) Beryllium Copper, Silver Plated |
咨询QQ
热线电话