所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 0.03 |
| Features | Current Sense, Non-Inductive |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.330" L (8.38mm) |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Standard Package | 25 |
| Tolerance | ±3% |
| Composition | Metal Element |
| Package/Case | Axial |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product | Metal Element Current Sensing Resistors |
| Product Category | Current Sense Resistors - Through Hole |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 275 C |
| Series | 60 |
| Termination Style | Axial |
| Resistance | 30 mOhms |
| Temperature Coefficient | 100 PPM / C |
| Case Length | 8.39 mm |
| Power Rating | 500 mW (1/2 W) |
| Type | Current Sensing Resistor |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Material, Element | Metal Film |
| Power, Rating | 0.5 W |
| Special Features | Current Sense |
| Termination | Axial |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话