所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 1200V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.4V @ 60A |
| Standard Package | 500 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200V (1.2kV) |
| Thermal Resistance | 0.2°C/W Cs |
| Supplier Device Package | TO-247AC |
| Reverse Recovery Time (trr) | 480ns |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 60A |
| Package/Case | TO-247-3 |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
咨询QQ
热线电话