所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | TO-247AC Modified |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Tab | Tab |
| Maximum Continuous Forward Current | 60 |
| Package Height | 20.7(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Junction Temperature | -55 to 175 |
| Peak Reverse Recovery Time | 35 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 200 |
| Peak Reverse Current | 50 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 800 |
| Package Width | 5.3(Max) |
| Peak Forward Voltage | 1.08 |
| PCB | 2 |
| Package Length | 15.9(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Configuration | Single |
| Type | Switching Diode |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50µA @ 200V |
| Mounting Type | Through Hole, Radial |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.08V @ 60A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Thermal Resistance | 0.2°C/W Cs |
| Supplier Device Package | TO-247AC Modified |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35ns |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Standard Package | 500 |
| Current - Average Rectified (Io) | 60A |
| Package/Case | TO-247-2 |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话