所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24SOIC |
| Timing Type | Asynchronous |
| Density | 16 Kb |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Address Bus Width | 11 Bit |
| Number of I/O Lines | 8 Bit |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Words | 2 K |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Maximum Operating Current | 105 mA |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Series | 6116SA |
| Packaging | Reel |
| Memory Type | CMOS |
| Memory Size | 16 kbit |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Access Time | 15 ns |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-24 |
| Interface | TTL |
| Organization | 2 k x 8 |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Type | Asynchronous Static RAM |
| Part # Aliases | IDT6116SA15SOG8 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Width | 7.6 mm |
| Brand | IDT |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 70 C |
| Length | 15.4 mm |
| Interface Type | Parallel |
| Height | 2.34 mm |
| Supply Current - Max | 105 mA |
咨询QQ
热线电话