所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Wire Size | 12-22 |
| Product Length | 39.64 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 17.78 |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 15.87 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 9.52 |
| Contact Plating | Bright Tin/Zinc |
| Termination Method | Solder |
| Number of Contacts | 4 |
| Type | Barrier Strip |
| Contact Material | Copper Alloy/Steel |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Terminal Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Current Rating | 25A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Terminal Material | Steel |
| Standard Package | 210 |
| Top Termination | Screws |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Barrier Type | 3 Wall (Tri) |
| Number of Wire Entries | 4 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | 105°C |
| Number of Circuits | 4 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Screw Size | UNC 6-32 |
| Wire Size | 22 → 12 AWG |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Product Depth (mm) | 17.78 mm |
| Contact Pitch (mm) | 9.52 mm |
| Product Length (mm) | 39.64 mm |
| Product Height (mm) | 15.87 mm |
| 额定电压 | 300V |
| 线规 | 12-22 AWG |
| 系列 | #6, Buchanan |
| 隔板类型 | 3 Wall (Tri) |
| 额定电流 | 25A |
| 电路数量 | 4 |
| 顶部端接 | Screws |
| 间距 | 0.375" (9.53mm) |
| 进线数 | 4 |
| 排数 | 1 |
| 底部端接 | PC Pin |
| 端子块类型 | Barrier Block |
咨询QQ
热线电话