所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Barrier Terminal Blocks |
| Type | Wire to Board |
| Pitch | 11.1 mm |
| Number of Positions / Contacts | 16 |
| Current Rating | 30 A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Mounting Style | Panel |
| Mounting Angle | Vertical |
| Termination Style | Solder |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper |
| Factory Pack Quantity | 35 |
| Terminal Finish | Zinc |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Gauge | 10-18 AWG |
| Terminal Material | Steel |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Barrier Type | 3 Wall (Tri) |
| Number of Wire Entries | 16 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Rows | 1 |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Number of Circuits | 16 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Voltage (Max) | 600VAC |
| Rad Hardened | No |
| Current Rating (Max) | 30/Contact A |
| Gender | PL |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Number of Contacts | 16 POS |
| Termination Method | Solder |
| Contact Pitch (mm) | 11.1 mm |
| Operating Temp Range | -40C to 120C |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Product Depth (mm) | 20.32 mm |
| Product Height (mm) | 19.56 mm |
咨询QQ
热线电话